SzkołaPodstawowa nr 1 im.Wojska Polskiego w Porębie        42 - 480 Poręba ul. Ludowego Wojska Polskiego      sp1@mzsporeba.info

Aktualności
Nasze sukcesy
Historia szkoły
Nauczyciele
Galeria klas
Samorząd
Dokumenty
Piknik Rodzinny
Poręba i okolice
Po lekcjach
Projekt EFS
Świetlica
Ogłoszenia
Gry
Kontakt
Linki


Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów:  rok szkolny 2011/2012 rok szkolny 2010/2011 rok szkolny 2009/2010
Wyniki sprawdzianu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Porębie. Wyniki porównawcze 2009 - 2012.


     Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2013/2014      Wyprawka szkolna na rok szkolny 2013/2014        Harmonogram spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2013/2014     Dni wolne od zajęć w roku szkolnym 2013/2014

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2014/2015 (druki do pobrania)


6-latki w naszej szkole

Tutaj można sprawdzić wyniki ankiet dotyczących stopnia przygotowania naszej szkoły na przyjęcie pierwszoklasistów, w tym 6-latków:

Ankieta wypełniona przez dyrektora szkoły.

Ankieta wypełniona przez Radę Rodziców.

 

"Wyklikaj szkołę", czyli 6-latki w szkole

Ministerstwo Edukacji Narodowej prowadzi obecnie akcję mającą na celu ocenę stanu przygotowania szkół na przyjęcie pierwszoklasistów, w tym sześciolatków. Na stronie internetowej MEN pod hasłem "Wyklikaj szkołę" można odnaleźć interaktywną mapę Polski, na której rodzice przyszłych pierwszoklasistów mogą znaleźć wyniki ankiet prowadzonych w poszczególnych szkołach. Naszą szkołę można sprawdzić, klikając odnośnik: »MZS « 

 

Wiosna tuż, tuż... W piątek (21.03.2014) uczniowie z klasy I „a”  świętowali nadejście wiosny. Wyruszyli nad rzekę Czarną Przemszę w kolorowym pochodzie. Zabrali ze sobą kukłę Marzanną -  symbol odchodzącej zimy. Pożegnali zimę okrzykami: „Precz zimo zła” i „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! Ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy!” . W drodze powrotnej kukłę Marzannę ozdobiły kwiatami i w ten sposób zamieniły w Panią Wiosnę, która, mamy nadzieję, zagości u nas na dłużej. Wiosna to pora bardzo radosna. Przyroda budzi się do życia, zwierzęta wychodzą z zimowego ukrycia, ptaki powracają do swoich gniazd, a uczniowie z Poręby podziwiają ten przepiękny świat.

 

 


 

    Świetlica szkolna serdecznie zaprasza...

 


 

Sukcesy w konkursach językowych odnieśli: Michał Michalczyk kl.IVb, Aleksandra Siejka kl.IVb, Zuzanna Macherzyńska kl.IVb, Bartosz Sierka kl.IVb,  Aleksandra Gurtkiewicz kl.Va, Michał Góralczyk kl.Va, Krzysztof Zawalski kl.VIa i Antoni Kot z kl. III a.... (czytaj dalej)

  

 

W dniu 19 marca uczniowie klas I – III wyruszyli w podróż po sklepieniu niebieskim razem z Panem Astronomem i jego dziećmi Teleskopkiem i Teleskopką . Wspólnie podziwiali układy gwiazd- wyobrażając sobie różne postacie , które gwiazdy tworzyły, poznali niebieski zwierzyniec – odgadując swój znak zodiaku. Ruszyli w drogę dookoła Słońca po orbitach różnych planet, poznając czas w jakim pokonują tę drogę, a na koniec odwiedzili księżyc. Lekcja wszystkim się bardzo podobała.

 

 

 


 

 

10 marca do naszej szkoły kolejny raz przyjechał ,, Kabaret Krasnoludków”. Jest to grupa aktorów scen krakowskich - pan Andrzej Jurczyński, pan Kajetan Wolniewicz i pani Renata Nowicka- która w zabawny, dowcipny sposób przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Podczas godziny pełnej śpiewu, humoru i dowcipu dzieci spontanicznie uczestniczyły w spektaklu razem z aktorami.

 

 

 

 

 


Julia Gajecka i Kamil Mazur  reprezentowali Miejski Zespół Szkół w Porębie na konkursie recytatorskim w Zawierciu

19 lutego 2014 roku odbył się I etap konkursu recytatorskiego „Wrażliwość na słowa”...(czytaj dalej)

 

 

 

 

 


 

 

Mateusz Król (Ia), Michał Kania (Ib), Emilka Kucia (Ib), Antosia Nowak (Ib), Amelka Żelichowska (IIb) laureatami czwartej edycji ogólnopolskiej olimpiady OLIMPUSEK,

...( czytaj dalej)

 


 

KWIATEK DLA BABCI I DZIADKA

W dniu 20.02. 2014r. w klasie I „a” odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście  z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt w pięknie udekorowanej klasie.  Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Następnie wręczyły  kwiatuszki oraz własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć (medale z życzeniami) i Dziadków ( zdjęcie w ramce ). Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Po części artystycznej dzieci  wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków, bo przecież Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka.

 

 


przeczytaj: Podziękowania od Sztabu WOŚP w Porębie :)

materiał pochodzi z www.itvregion.pl

22 Finał przeszedł nasze oczekiwania. Łączna zebrana kwota to 21 760 złotych!

Wielu ludzi w tym dniu połączyło swoje serca ku wspólnemu celowi- zakupowi specjalistycznego sprzętu ratunkowego dla dzieci i godnej opiece medycznej seniorów.
Od godziny dziewiątej rano 45 wolontariuszy zbierało pieniądze na ulicach naszego miasta. Mieszkańcy chętnie wrzucali pieniądze do puszek.  Udało się im zebrać ponad 8000 złotych! Tymczasem w Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczęły się występy. Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści – młodzież z porębskich szkół i dzieci z przedszkola,  Karol Hadrych oraz jego wychowankowie z Miejskiego Ośrodka Kultury. Następnie na scenie pojawiły się zespoły zaproszone na porębski finał - BAZA 1L, 2 GRAMY , „CIERCHEŃ”, „Stupify”, „XPRESSIVE” oraz gość specjalny - zespół Ino Ros.  
Koncert połączony był z licytacją. Posłanka Anna Nemś podarowała na aukcję pióro Sheaffer wraz z Konstytucją RP podpisaną przez Ewę Kopacz. Zestaw ten został sprzedany za 1200 złotych! W sumie z licytacji organizatorom udało się zebrać 6450 złotych. Z "Wiejskiej chaty" i Kawiarenki zebrano około 6000 złotych.
Strażacy zaprezentowali pokaz akcji ratunkowej i zapraszali do polowej kuchni. Chętni mogli wziąć udział w kursie pierwszej pomocy przedlekarskiej prowadzonej przez ratowników.

Z całego serca dziękujemy władzom miasta, darczyńcom, nabywcom licytowanych przedmiotów, występującym artystom, wolontariuszom i ich opiekunom.

Dziękujemy za Wasze Otwarte Serca!!! Do zobaczenia za rok!

 

Zdjęcia wykonał Mateusz Kot. Więcej zdjęć na stronie: www.facebook.com/porebianie


 •     Wigilia klasy VIb

 


 •     Jasełka stały się już tradycją w naszej szkole. Tak więc i w tym roku, 19 grudnia, dzięki wspaniałemu przedstawieniu mogliśmy poczuć tę magiczną moc, jaką mają święta Bożego Narodzenia. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz miasta z panem Burmistrzem Markiem Śliwą na czele. Tegoroczna inscenizacja zaskoczyła wszystkich, gdyż utrzymana była w konwencji radiowego wywiadu. Całości towarzyszyły kolędy i piosenki w wykonaniu chóru szkolnego. Uroczysty  nastrój został także podkreślony poprzez  piękną dekorację oraz wspaniałe kostiumy aktorów.  Nie zabrakło świątecznych życzeń, które złożyła pani dyrektor Iwona Muskalska.

 

 

„ Równe szanse dla wszystkich” - zajęcia pozalekcyjne...(zobacz nowe zdjęcia)

 

 


 

    Dodatkowe zajęcia z matematyki dla klas I w MZS w Porębie. Tak się uczy i bawi pierwsza klasa na zajęciach dodatkowych z matematyki....(czytaj dalej)

 

 


  Andrzejki 27 listopada 2013


  

 

    Zajęcia plastyczne realizowane w ramach projektu "Równe szanse dla wszystkich" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 


Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasie IIb

25  listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Nasza klasa postanowiła uczcić kolejną rocznicę urodzin Pluszowego Misia. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoje misie. Te miękkie, miłe w dotyku maskotki są ulubieńcami dzieci na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. Najbardziej znanym misiem na świecie jest dzisiaj bohater książek Alana Alexandra Milne’a, miś o bardzo małym rozumku, Kubuś Puchatek. Podczas zajęć dzieci wspólnie słuchały przygód Kubusia Puchatka. Najwięcej emocji wzbudził konkurs „Rozpoznaj misia”, a najtrudniejszym zadaniem było samodzielne zredagowanie opisu misia.


   

 

 

Słowa Alberta Einsteina: "Nie przejmuj się, jeżeli masz problemy z matematyką. Zapewniam Cię, że ja mam jeszcze większe"  - towarzyszą zajęciom wyrównawczym z matematyki w klasie II realizowanych w ramach projektu "Równe szanse dla wszystkich" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego...(czytaj dalej)


 •     Nasza szkoła wykonała kolejne zadanie przewidziane konkursem Bezpieczna Szkoła- Bezpieczny Uczeń. Dnia 30 października  i 14 listopada uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Straży Miejskiej nt. Kibole, blokersi, grupy podwórkowe- co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do „paczki”. Celem spotkania było: rozpoznanie zagrożeń płynących z kontaktów z grupą podwórkową, uświadomienie uczniom, gdzie szukać pomocy w przypadku zaistniałego zagrożenia, zapoznanie uczniów z plusami bycia asertywnym.   

 

    Pięknie czytają, pięknie piszą, więc pochwały same słyszą...(czytaj dalej)

 


 •     W poniedziałek 11 listopada 2013 roku delegacja uczniów naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor złożyła kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Narodowej w Porębie. W ten sposób oddaliśmy hołd ludziom którzy zginęli w walce o wolność w latach 1918 - 1945.


 •     Wydarzenie z 11 listopada 1918 roku budzi dumę w sercu niemal każdego Polaka. Nasz kraj nie istniał na mapie, aż przez 123 lata.
  Tegoroczne Święto Niepodległości uczciliśmy akademią, jakiej jeszcze nie było.
  Było trochę nietypowo, może troszeczkę inaczej niż zwykle, bez patosu, jednak z należnym Świętu szacunkiem. Była piękna, polska muzyka, bliskie sercu młodych i starszych Polaków pieśni legionowe i quiz z wiedzy o naszej Ojczyźnie. Podczas akademii uczniowie mieli okazję utrwalić sobie ważne daty  i wydarzenia z historii Polski.


 •    Ognisko integracyjne klasy I „b” Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie. 29.10.2013 r. klasa I „b” zorganizowała ognisko integracyjne. Zdecydowaliśmy, że będą to prażonki. Nie zabrakło nam słońca i chętnych rodziców do pomocy. Był to wspaniały dzień na wspólne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

 •     25.10.2013r. odbył się Turniej Gier i Zabaw Sportowych dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.
      Puchar zwycięzcy klas I zdobyła klasa Ia, wśród klas II klasa IIa. W klasach trzecich puchar zdobyła klasa IIIb.

Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa!
   

Nasze sukcesy sportowe w roku szkolnym 2012/2013

 

 


 •     Snuj się, snuj, bajeczko! 
  Któż nie zna Czerwonego Kapturka – dziewczynki, która „ma warkoczyk, modre oczy, buzię ma jak mak …”, lubi się śmiać, śpiewać i bardzo kocha swoją Babcię. A że miewa także pstro w głowie, to przytrafiają jej się dziwne przygody. Na przykład takie, jak ta historia z Wilkiem…

  18 października 2013r  klasy IIa i IIb ze Szkoły Podstawowej nr1 pojechały do  Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach na przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” wystawiany w ramach 11 Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek Katowice – Dzieciom” 2013.  Spektakl w niekonwencjonalnej (chociaż lalkowej) wersji zaprezentował Teatr Animacji z Poznania. Dzieci były pod wielkim wrażeniem występem aktorów na żywo. Wysokiej klasy gra aktorska, gra światła, dźwięki i przyjemny klimat małej sali stworzył niezapomniane  wrażenie.

  „To najlepszy spektakl jaki widzieliśmy!” – takie opinie słychać było wśród uczniów.

zobacz film

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.teatranimacji.pl/?czerwony-kapturek,246#


 •     10 października 2013 odbyło się uroczyste ślubowanie klas I.

            Jeden z ważnych momentów w życiu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Porębie już za nami.  Z całą odpowiedzialnością można rzec, że dzień 10 października 2013 r. to najdostojniejszy i najbardziej radosny dzień wśród wszystkich innych dni roku szkolnego. Cóż bardziej może cieszyć jak przyjęcie do braci uczniowskiej sześciolatków i siedmiolatków! Tak też 42 uczniów z dwóch klas pierwszych złożyło ślubowanie. Podczas uroczystości dzieci wykazały się swoją wiedzą, w sposób wyśmienity zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Występom  towarzyszył uśmiech  i dobra zabawa.


 •       4 października 2013 odbyło się ognisko integracyjne uczniów klasy 2b.  Pogoda dopisała i humory też. Kiełbaski, choć czasem przypalone, smakowały wyśmienicie, a czas spędzony na świeżym powietrzu… bezcenny. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, o czym świadczyły uśmiechy na twarzy. A, że „wszystko co dobre szybko się kończy”, to również nasze ognisko musieliśmy w końcu zagasić i wrócić do szkoły.  

            Dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w logistyczne przygotowanie imprezy :)


 

    Świetlica szkolna zaprasza... 

 

 


 •     Wycieczka uczniów klas I Szkoły Podstawowej nr 1 przy MZS w Porębie.  

  2 października 2013 r. strażacy OSP w Porębie odwiedzili naszą szkołę. W sali gimnastycznej spotkali się z uczniami klas I-III. Zapoznali dzieci z trudną i bardzo odpowiedzialną pracą strażaka. Omówili i pokazali sprzęt gaśniczo – ratowniczy. Następnie klasy pierwsze udały się na wycieczkę do budynku OSP w Porębie. Pierwszaczki obejrzały z bliska wyposażenie wozów strażackich. Uczestniczyli w pokazach użycia środków gaśniczych. Najbardziej milusińskich ucieszyło to, że mogli wejść do wnętrza wozu strażackiego i włączyć sygnalizację świetlno – dźwiękową.  Z wycieczki uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Niejeden z nich stwierdził, że w przyszłości zostanie strażakiem, będzie ratował mienie i życie ludzkie.

  Bardzo dziękujemy zarządowi OSP w Porębie za umożliwienie nam poznania pracy strażaka i przekazanie ciekawych informacji.


 •     26 września 2013 r. w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia przedstawienia pt. Little Red Ridinghood które zostało przygotowane przez klasę 5a.Publiczność uważnie wsłuchiwała się treść sztuki i nagrodziła aktorów gromkimi brawami.


 •         Uwaga! Akcja! 


    REALIZACJA ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH W RAMACH PROJEKTU RÓWNE SZANSE DLA WSZYSTKICH.

            Szkoła Podstawowa nr1 im. Ludowego Wojska Polskiego przy Miejskim Zespole Szkół w Porębie prowadzi zajęcia w ramach projektu „Równe szanse dla wszystkich. Zajęcia pozalekcyjne dla klas I - III”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 Zajęcia odbywają się od września 2013 do lutego 2014 roku. Rodzaj zajęć to:

Zajęcia dodatkowe z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy
(prowadzą: mgr Marzena Grabowska, mgr Katarzyna Janeczek –Sęk)
:
środa 13.30 – 14.15, czwartek 12.45 – 13.30, piątek 13.00 – 14.45

Zajęcia dodatkowe dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych
(prowadzą: mgr Lidia Kot, mgr Barbara Drabek, mgr Elżbieta Ciepak):
poniedziałek 12.45 – 14.25 (kl.IIIa), poniedziałek 12.45 – 14.25 (kl. IIa i IIb), wtorek 13.40 – 15.20 (kl.Ia), środa 12.45 – 14.25 (kl.Ib), czwartek 11.45 – 13.30 (kl.IIb), czwartek 12.45 – 14.25 (kl.IIIb).

Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji
(prowadzą: mgr Jadwiga Karcz, mgr Urszula Urbańczyk, mgr Marta Szczerba)
:
poniedziałek 12.45 -13.30 (kl.Ia), wtorek
11.45 – 13.30 (kl.Ib), środa 12.45 – 14.25 (kl.IIIa), środa 12.45 – 14.25 (kl.IIa), środa 12.45 -13.30 (kl.Ia), czwartek 11.45 – 13.30 (kl.IIb), czwartek 12.45 – 14.25 (kl.IIIb)

Zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne (dramowe)
(prowadzi: mgr Joanna Berżowska)
:
poniedziałek 12.45 – 14.25 (grI), wtorek 11.45 – 13.30 (grII).

Plastyka dla dzieci uzdolnionych
(prowadzi: mgr Halina Przystalska):

poniedziałek  
12.45 – 14.25 (grI), wtorek 11.45 – 13.30 (grII).

 Język angielski dla dzieci uzdolnionych
(prowadzą: mgr Katarzyna Bujko, mgr Barbara Kułach, mgr Klaudia Mikoda)
:
środa 12.45 – 13.30, czwartek 10.45 – 11.30

Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy!


  

 Zebrano elektrośmieci

W dniach 16-20 września w Miejskim Zespole Szkół w Porębie odbyła się zbiórka elektrośmieci. Z każdym dniem sterta zużytego sprzętu rosła,  z czego bardzo się cieszyliśmy, ponieważ oznaczało to, że odpady te nie będą już więcej zalegać w garażach, piwnicach czy przydomowych ogródkach, stwarzając zagrożenie dla środowiska i naszego zdrowia. Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektroniczny  i elektryczny, produkty działające kiedyś na prąd, lub baterie. Zaliczamy do nich między innymi: komputery, telewizory, monitory, stare pralki, lodówki, a także świetlówki. Elektrośmieci są odpadami niebezpiecznymi, zawierającymi szkodliwe substancje, dlatego powinny być  zbierane selektywnie. Doskonale wiedzą o tym nasi uczniowie, którzy rozpowszechnili akcję wśród rodziny i znajomych oraz sami przynosili tego rodzaju odpady, które zostały odebrane placu szkolnego, by  w dalszych procesach zostać poddanymi procesowi recyklingu i utylizacji. Zebrane elektrośmieci trafią do zakładów przetwarzania, gdzie w bezpieczny sposób zostaną unieszkodliwione, a część ich elementów zostanie przetworzona i posłuży do produkcji nowych sprzętów: telewizorów, pralek, lodówek i świetlówek. Zbiórka elektrośmieci była doskonałą okazją do dyskusji na temat ochrony środowiska, udowodniła, że uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół chronią przyrodę i najbliższe otoczenie oraz mają wysoką świadomość proekologiczną.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy!

 

  •     Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej - Zawiercie - Poręba 2013. W dniach 12-13 września w hali sportowej przy Miejskim Zespole Szkół odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej - Zawiercie - Poręba 2013.
  Do rywalizacji stanęło 13 drużyn z Polski i Czech, a kibicowali im: Wicestarosta Powiatu Zawierciańskiego Rafał Porc, Zastępca Prezydenta Miasta Zawiercie Marek Kozieł, gospodarze porębskiego etapu imprezy: Burmistrz Miasta Poręba Marek Śliwa i Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Iwona Muskalska, Śląski Komendant Policji. nadinsp. Krzysztof Jarosz, a także pozostali goście: Dyrektor OSiR w Zawierciu i jednocześnie Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Witold Grim, Prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Marek Kisiel,  Dowódca SPAP w Katowicach, porębscy radni, dyrektorzy miejskich przedsiębiorstw oraz licznie zebrani uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie.
  Na porębskiej hali mecze stoczyły ze sobą drużyny: KWP w Libercu, KWP Lublin, KWP Gdańsk, KWP Poznań, KWP Kielce, KWP Łódź, KWP Wrocław. Po wyjściu z grupy najlepsze drużyny rozegrały 13 września mecze w hali sportowej OSiR w Zawierciu.

Ze swojej strony cieszymy się, że mogliśmy gościć elitę policyjnej siatkówki, obserwować walkę w duchu fair play i kibicować wszystkim przybyłym na Mistrzostwa drużynom. Dla społeczności szkolnej było to ważne i interesujące wydarzenie nie tylko obfitujące w sportowe emocje, ale też przynoszące dumę z faktu, iż organizatorzy wybrali na miejsce Mistrzostw właśnie halę sportową naszej szkoły.


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. 2 września punktualnie o 9:00 rano w Miejskim Zespole Szkół w Porębie zabrzmiał pierwszy dzwonek zwiastując tym samym rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014. 
Przybyłych na uroczystość gości, nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców serdecznie i ciepło powitała Dyrektor MZS Iwona Muskalska, a życzenia sukcesów i wysokich osiągnięć na przedmiotowych konkursach i egzaminach zewnętrznych życzył przybyłym uczniom Burmistrz Miasta Poręba Marek Śliwa. Włodarz Miasta podkreślał wysoką jakość nauczania w MZS, którą odzwierciedlają bardzo dobre, po powyżej średniej krajowej, wyniki egzaminów gimnazjalnych i sprawdzianu szóstoklasisty.  Przypomniał, że te wysokie osiągnięcia są nie tylko powodem do dumy, ale także pozwalają uczniom bez kompleksów rozpoczynać następne etapy edukacyjne w szkołach całego kraju. Nauczycielom natomiast powinny przynosić satysfakcję, gdyż są potwierdzeniem ich rzetelnie wykonywanej pracy i zaangażowania. Burmistrz podziękował Pani Dyrektor za sprawne zarządzanie Miejskim Zespołem Szkół i w dowód uznania powierzył mgr Iwonie Muskalskiej obowiązki Dyrektora MZS na kolejne 5 lat.
Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do swoich klas, by poznać nowe plany lekcji, przywitać się z nauczycielami i przyjaciółmi oraz podzielić się jeszcze świeżymi wspomnieniami z dopiero co pożegnanych wakacji.

           Wierzymy, że te kolejne 10 miesięcy w Miejskim Zespole Szkół w Porębie będzie obfitowało w sukcesy uczniów, zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum, dostarczy wielu ciekawych przygód z nauką oraz zapoczątkuje nowe przyjaźnie i ciekawe społeczne inicjatywy.


 

Rok szkolny 2012/2013


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013
Nadszedł wreszcie wyczekiwany okres zabawy, wypoczynku, ładowania baterii- wakacje.
28 czerwca 2013 r. uczniowie, rodzice oraz nauczyciele i zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2012/2013.To nie było zwykłe zakończenie roku szkolnego. W Szkole Podstawowej nr 1 w Porębie uroczystość rozdania świadectw była połączona z pożegnaniem odchodzącej na emeryturę Pani Urszuli Smolarskiej wicedyrektorem Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie. Uczniowie, Dyrektor Szkoły Iwona Muskalska i Rada Rodziców oraz Burmistrz Miasta Poręba Marek Śliwa podziękowali za wiele lat udanej i owocnej współpracy Pani Dyrektor Urszuli Smolarskiej. Były wspomnienia i wiele ciepłych słów. Nie zabrakło kwiatów, wzruszeń i łez, a z każdej strony płynęły słowa sympatii i uznania dla pracy Pani Dyrektor włożonej w rozwój Szkoły.
Podczas tego wydarzenia podsumowaliśmy nasze osiągnięcia, cieszyliśmy się z licznych sukcesów szkoły  zarówno na szczeblu lokalnym jak i krajowym. Rozdano liczne nagrody za: bardzo dobre wyniki w nauce, udział w konkursach i olimpiadach, godne reprezentowanie szkoły.
Wszystkim życzymy udanego wypoczynku a młodzież prosimy o rozwagę podczas korzystania z dobrodziejstw letniego szaleństwa.

 •     26 czerwca 2013r. uczniowie klasy Ia i Ib udały się na wycieczkę do pobliskiej jednostki OSP w Porębie. Spotkania ze  strażakami wpisane są w coroczny kalendarz wycieczek po najbliższej okolicy oraz poznawania różnych zawodów i są wielką atrakcją dla dzieci. Na miejscu miały możliwość  zapoznania się z  pracą strażaka. Podczas wizyty dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale są także wzywani do wypadków samochodowych oraz  pomagają ludziom i zwierzętom. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadania strażaków  o ich odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zapoznały się z wyposażeniem wozu strażackiego, torby medycznej, zobaczyły kombinezon ochronny i inne urządzenia i sprzęty strażackie. Wiele zadowolenia sprawiło dzieciom przymierzenie hełmu strażackiego oraz oglądanie wozu strażackiego wewnątrz.

            Serdecznie dziękujemy zarządowi OSP w Porębie oraz panom strażakom za poświęcony nam czas i przybliżenie wiedzy o pracy strażaka.


 •     24 czerwca w klasie Ia odbył się Dzień Rodzinny. Wszyscy dobrze sie bawiliśmy. Rodzice wysłuchali wierszyków i piosenek z okazji Święta Mamy i Taty. My byliśmy zadowoleni z prażonek, które dla nas przygotowali i z tego, że mogliśmy razem spędzić czas przy zabawie, aż do samego wieczora.


 •     Wspomnienia z zielonej szkoły w Darłówku – 2013 r.

W dniach 19 maja do 02 czerwca 2013 r. uczniowie klas III Szkoły Podstawowej  nr 1 w  Porębie wyjechali na „zieloną szkołę” do nadmorskiej miejscowości Darłówko”. Wyjazd został zorganizowany przez biuro turystyczne „Lubatur”. Dzieci miały dużo atrakcji. Codziennie spacerowały brzegiem morza, wdychając jod, zażywały także kąpieli słonecznej. Brały udział w bogatym programie animacyjnym: 4 wstępy do Parku Wodnego „Jan”, zajęcia kulturalno – oświatowe: chrzest morski, karaoke, konkursy plastyczno – muzyczne, zajęcia sportowe, zajęcia specjalistyczne – „Psia edukacja”, teatr dla dzieci, ognisko, dyskoteki. Dzięki wycieczkom zwiedziły Ustkę i Darłowo. Były także w Słowińskim Parku  Narodowym. Tam spacerowały po ruchomych wydmach i zwiedziły latarnię morską w Czołpinie. Poznały także Darłówko Zachodnie i Wschodnie, zwiedziły port, latarnię morską i spacerowały po molo. Wielu z łezką w oku żegnało nasze polskie morze. Teraz pozostały tylko miłe wspomnienia z niezapomnianych chwil spędzonych nad morzem – przywiezione muszelki, bursztyn, piasek i woda w butelkach.


 •     SZNUPEK Z WIZYTĄ U PIERWSZOKLASISTÓW

  Jak bezpiecznie przebyć drogę z domu do szkoły, jak zachować się na drodze, w jaki sposób bawić się w szkole i na podwórku, aby zachować zasady bezpieczeństwa? Tego wszystkiego pierwszoklasiści mogli dowiedzieć się na spotkaniu z policjantami z Komendy Policji z Zawiercia, które odbyło się 12 czerwca  w Miejskim Zespole Szkól. Pomysłodawcą i inicjatorem spotkania był radny pan Grzegorz Mucha. Funkcjonariuszom towarzyszył Sznupek – maskotka śląskiej policji  wspomagająca od kilku lat działania edukacyjno-profilaktyczne. Sympatyczny psiak pomaga kształtować bezpieczne nawyki u najmłodszych. Uczniowie otrzymali odblaskowe opaski i kamizelki. Od dzisiaj każdy pierwszak zakłada kamizelkę odblaskową, a jeśli ma to także kask na głowę podczas jazdy rowerem!


 •     WYCIECZKA NA WAWEL warsztaty „Legendy krakowskie” i wizyta w studio TVN

4 czerwca klasy Ia i Ib wybrały się na wycieczkę na Wawel do Krakowa. Uczniowie mieli możliwość podziwiać komnaty królów polskich, wyposażenie wnętrz. Szczególne zainteresowanie wzbudziła Sala Tronowa, gdzie na suficie znajdują się głowy ówczesnych mieszczan, dworzan, postaci fikcyjnych. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali legendy o mówiącej głowie. Z łatwością odnaleźli głowę kobiety z zasłoniętymi ustami. Pan przewodnik opowiedział też o królu, który zajmował się czarami, o Stańczyku i jeszcze wiele ciekawych historii związanych z wawelskim wzgórzem. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczne związane z poznanymi legendami. Następnie zobaczyli TVN SA od "telewizyjnej kuchni". Zwiedzili studio Rozmów w toku (Ewy Drzyzgi) oraz plan filmowy popularnego serialu emitowanego na antenie TVN - "Szpital" i „Julia”.

A oto nasza foto relacja z wizyty w studio:


Szkolny Klub Wolontariusza dziękuje wszystkim za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej dla Michała Gajka....czytaj dalej

 


    Powitanie przedszkolaków w MZS w Porębie.  We wtorek 23.04.2013 r. odwiedziły naszą szkołę wraz  ze swoimi wychowawcami przedszkolaki, które niebawem rozpoczną w niej naukę. Dzieci powitała pani Dyrektor MZS Iwona Muskalska i pani Joanna Berżowska. Przedszkolaki zobaczyły klasy, w których uczą się uczniowie naszej szkoły, halę sportową i świetlicę szkolną. Pobyt umilił występ grupy teatralnej „Słoneczka”, która zaprezentowała przedstawienie p.t. „Sen o książkach”. 

W ramach realizacji zadań  profilaktyczno- wychowawczych odbył się w szkole konkurs plastyczny „Grzeczność na co dzień” dla uczniów  klas I- III. Wyróżnienie za najlepszą pracę otrzymały uczennice: Oliwia Staszek kl. II b, Julia Sobczyk kl. II b, Amelia Skop kl. II a , Antonina Biały kl. II a, Wiktoria Seweryn kl. III b, Maja Kołodziejczyk kl. III b

 

 


 •     Grupa teatralna „Słoneczka” z  klasy IIIb, pod kierunkiem pani Elżbiety Ciepak, przygotowała i przedstawiła wiele przedstawień dla koleżanek i kolegów z klas I –III. Wcielamy się w różne role np: wiewiórki, myszki, jeża i innych zwierzątek. Jesteśmy też czarodziejami, wróżkami i różnymi postaciami z bajek.
  Na kółko teatralne bardzo chętnie uczęszczamy i świetnie się bawimy. Zobaczcie sami :)

 

 

   


 

W tym roku szkolnym po raz kolejny przystępujemy do kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2013”. Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w następujących konkursach:

 •     Konkurs plastyczno- literacki „Na tropie piękna”. Zadaniem uczestników jest narysowanie lub opisanie pięknego, niezwykłego miejsca w swojej okolicy.

 •     Konkurs dla klas „Nasza piękna okolica”. Klasy mają za zadanie wykonać 10 zdjęć ilustrujących piękno swojej okolicy. Zasady konkursów  dostępne są  u pedagoga szkolnego lub wychowawcy klasy.


 •     II MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ MITOLOGICZNY Już po raz drugi w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Mitologiczny, w którym rywalizowali  wszyscy uczniowie klas piątych z SP nr1, SP nr2, SP nr3 z Poręby... czytaj dalejW Szkole Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie działa 5 Gromada Zuchowa „ Jagódki” prowadzona przez drużynową dh pwd Barbarę Drabek.

Zbiórki odbywają się raz w tygodniu, w piątki od godz. 13.30 do 14.30. W czasie zbiórek zuchy uczą się piosenek i pląsów zuchowych, zdobywają sprawności indywidualne i zbiorowe, zajmują się majsterką. Wspólnie organizują imprezy zuchowe na których lepiej się poznają i doskonale bawią, takie jak: andrzejki, mikołajki, wigilię, konkurs piosenki. Ostatnimi imprezami zorganizowanymi przez zuchów i drużynową był bal walentynkowy z okazji Dnia Zakochanych oraz Dzień Kobiet. Na bal walentynkowy jak również na imprezę z okazji Dnia Kobiet zuchy pięknie przystroiły klasę. Brały udział w wielu wesołych i zabawnych konkurencjach. Częstowały się ciastem i pączkami domowego wypieku oraz słodyczami. Panowała wspaniała atmosfera. Wszystkie zuchy były uśmiechnięte i zadowolone. Szkoda tylko, że tak szybko minął czas.W dniach od 10 – 20 grudnia 2012r. z inicjatywy nauczycieli świetlicy szkolnej odbył się Kiermasz Świąteczny prowadzony przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie.
Na kiermaszu sprzedawano prace wykonane przez  młodzież Miejskiego Zespołu Szkół. Kiermasz wzbogaciła swoimi oryginalnymi dekoracjami świątecznymi pani mgr Anna Woźniak- Drosik. Z pozyskanych funduszy został zakupiony telewizor LCD na świetlicę szkolną. Tak wysoką kwotę udało nam się uzyskać dzięki rodzicom naszych uczniów, którzy wspomogli nasz kiermasz, są to panie:  Anna  Maciaszek,  Magdalena Zaporowska  i Danuta Mateńko, jak również dzięki sponsorom:
FPHU ZAWA - PAK Łukasz Zawalski, Edwarda Rok, „Autozłom” Marcin Tokarski.

W imieniu swoim i uczniów składamy Państwu  serdeczne podziękowania :)


 •     21 grudnia 2012r. odbyły się w Miejskim Zespole Szkół w Porębie Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez mgr Ilonę Kuśmierską, mgr Katarzynę Kołton, mgr Katarzynę Janeczek – Sęk, mgr Marka Kuśmierskiego. Młodzież w krótkim przedstawieniu zapoznała uczniów  i zaproszonych gości z tradycją i zwyczajami związanymi z obchodzeniem świąt Bożego Narodzenia na całym świecie. Przedstawienie uświetnił występ zespołu instrumentalnego prowadzonego przez panią mgr Katarzynę Kołton. Po wspólnym kolędowaniu i złożeniu sobie życzeń w świątecznych nastrojach wszyscy rozeszliśmy się do domów.

  Niech choinka się całą noc świeci
  Niech cieszą się z tego też małe dzieci
  Niech renifer grzeje z kopyta
  A Mikołaj za prezent chwyta.
  Niech życzenia sypią się wokół
  Niech smutki opuszczą lokum
  Niech nikt nie tonie w amoku
  bo zbliża się najpiękniejszy dzień w roku.


 •      Babci i dziadka przyznać to trzeba każdemu dziecku bardzo potrzeba. Znana to para, bardzo kochana, przez dzieci jest szanowana. Gdyby Ich nie było, dzieciom trudno by się żyło. Kto by bajki opowiadał? Kto by mądre rady dawał? W kalendarzu są wciąż takie Dni przeznaczone wyłącznie dla Babci i Dziadka.  Z tej okazji 21 stycznia br. uczniowie kl. II a, wychowawczyni mgr Jolanta Salouhi i rodzice Trójki Klasowej zorganizowali przyjęcie. Dzieci zaprezentowały inscenizację pt. „Kwiatki dla Babci i Dziadka”. Zaproszeni goście  mieli okazję do wspólnej zabawy, udziału w grach zręcznościowych i quizach. Ten Dzień był możliwością wspomnień. Większość zaproszonych osób to byli wychowankowie naszej szkoły. Podobnie jak dzisiaj ich wnukowie tak oni przed laty rozpoczynali swój szkolny start w tej samej sali lekcyjnej. Dzisiaj z łezką w oku i radością w oczach cieszą się z wnuków.


 •   Jak co roku w karnawale ,w naszej szkole, odbył się bal karnawałowy. Wszyscy przebrani byli wspaniale, aż trudno było rozpoznać poszczególne dzieci. Zabawa była wyśmienita. Rodzice zapewnili uczestnikom słodki poczęstunek. Bal dostarczył dzieciom niezapomnianych przeżyć i wrażeń. Szkoda, że na następną zabawę trzeba będzie poczekać cały rok.


  •     W dniu 7 stycznia 2013 r. chętni uczniowie klas trzecich wzięli udział w ogólnopolskiej olimpiadzie Olimpusek. Uczniowie rozwiązywali zintegrowany sprawdzian poruszający zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Wyniki konkursu będą podane przez organizatora do 1 marca 2013 r. Życzymy sukcesów i mamy nadzieję, że nasi uczniowie znajdą się wśród laureatów.


  •     REALIZUJEMY OGÓLNOPOLSKI PROGRAM  „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

      Już po raz drugi, przystąpiono w naszej szkole do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. W dniu 7 grudnia 2012r. przeszkoleni nauczyciele – Halina Przystalska i Elżbieta Ciepak oraz zawodowy ratownik pani Katarzyna Zemła, poprowadziły cykl szkoleń dla uczniów klas II-IV w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
      Celem tych zajęć jest wyposażenie dzieci w niezbędną wiedzę i umiejętności szybkiego i skutecznego reagowania w sytuacjach wymagających udzielenia  pomocy osobie poszkodowanej oraz kształcenie bezpiecznych zachowań, nabycie umiejętności zachowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Dzieci dowiedziały się, co to jest resuscytacja, pozycja boczna ustalona, nauczyły się, jak należy sprawdzić przytomność i oddech osoby poszkodowanej, jak prawidłowo wezwać pomoc. Zdobytą wiedzę wykorzystały następnie w trakcie ćwiczeń praktycznych na manekinach. Ważne jest również uświadomienie uczniom o grożących niebezpieczeństwach w domu, w szkole, na ulicy oraz uwrażliwienie ich na dbałość o zdrowie własne i innych.


   

  •     SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

  W listopadzie 2012 roku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna, w której brali udział także nasi uczniowie. Znamy już wyniki.  Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennica kl. Va Nicola Kaczerska zdobyła maksymalną ilość punktów i tym samym uzyskała pierwsze miejsce. Pani Dyrektor mgr Iwona Muskalska pogratulowała laureatom i przekazała okazałe dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczniowie także uzyskali wysokie wyniki: Natalia Gola z klasy Vb – 7 miejsce i tytuł laureata,  Wiktoria Machura (Va) , Maja Gajewska (Va) i Bartosz Popczyk (Va) – 11 miejsce oraz Łukasz Duda (Vb)-  13 miejsce. Gratulujemy !!


     


  •     KINGA GRATULACJE …

   Z przyjemnością  informujemy, że uczennica klasy VIb Kinga Góral zakwalifikowała się do Wojewódzkiego etapu Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego z elementami historii , organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Jest to już III etap tego konkursu. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzmy powodzenia i sukcesu na najwyższym szczeblu tego konkursu.


  •     BOGOWIE I BOGINIE …..

       Niezwykle oczekiwaną przez wszystkich uczniów klas V, była lekcja historii na temat bogów  greckich. Uczniowie  2 tygodnie wcześniej losowali  swoich bogów, oczywiście nikomu nie zdradzając kim są, mieli opowiedzieć klasie jak najwięcej szczegółów o sobie.  W trakcie lekcji uczniowie zaprezentowali się w pięknych szatach bogów i bogiń greckich. Na podstawie przebrania, atrybutów i informacji, reszta klasy odgadywała kim są. W ten sposób wszyscy łatwiej przyswoili sobie wiedzę, a śmiechu i zabawy było, co niemiara. Uczniowie w pięknych i doskonale na ten czas  upiętych prześcieradłach i w wieńcach z liści laurowych, wykazali się olbrzymią wiedzą na temat odgrywanych postaci ( Mamy tylko nadzieję, że garderoba Rodziców naszych bogów na tym nie ucierpiała) . Podczas prezentacji nie zabrakło również boskich stworzeń  i atrybutów : był paw Hery, gołąb Afrodyty, sowa Ateny i cerber Hadesa.  Ta niecodzienna lekcja historii wszystkim bardzo się podobała .
    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej lekcji.
   Nasi Bogowie i Boginie jeszcze raz będą mieli możliwość zaprezentowania się w swoich pięknych szatach, tym razem dla szerszej publiczności.  W  marcu w naszej szkole odbędzie się II Międzyszkolny Turniej Mitologiczny, na który już dziś zapraszamy …..

    


  •     We wtorek 18 grudnia 2012 roku Zuchy i Harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 1, przy Miejskim Zespole Szkół w Porębie, roznosili Betlejemskie Światło Pokoju. W symboliczny sposób przekazując go Burmistrzowi Miasta Poręby – Markowi Śliwie, przekazali go wszystkim mieszkańcom Poręby , aby w ten szczególny dzień Bożego Narodzenia stało się symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości. Zuchy i Harcerze w tym dniu z Betlejemskim Światłem odwiedzili również: ks. prał. Andrzeja Michalaka, MOK w Porębie, „Społem” i prezesa MPGKiW. Wraz ze światłem przekazali tegoroczne przesłanie „Odważ się być dobrym”, czyli  szukaj dobra w sobie i dziel się tą dobrocią i radością z wszystkim.

   W czwartek 20 grudnia  Drużyna Harcerska zorganizowała Wigilię. Było naprawdę wyjątkowo, atmosfera była wspaniała - rodzinna. Wszystko jak być powinno: opłatek, życzenia, ciasta, owoce, a nawet przepyszne domowe pierogi z czerwonym barszczykiem. Było wiele radości, uśmiechu, zabawy, na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego kolędowania.. Niestety czas upłynął bardzo szybko i musieliśmy rozejść się do domów..

    


  •     12 grudnia 2012 roku zakończył się 3 etap projektu „Żywej lekcji historii”, realizowany w klasach IV-VI szkoły podstawowej. Dzięki tym fascynującym lekcjom uczniowie wiele dowiedzieli się o życiu w dawnej Polsce. Realizatorzy warsztatów w doskonały sposób przybliżyli sporo faktów z życia pierwszych Piastów, Jagiellonów i królów elekcyjnych. Uczniowie  mieli możliwość przymierzenia strojów i zbroi rycerskich, poznali wiele ciekawych gier historycznych  oraz tajniki używania białej broni. Spotkania w ramach tego projektu uczniom bardzo się podobały, oby takich lekcji było więcej …

   


  Zobacz co nowego w Małym Samorządzie Uczniowskim...


  I edycja Szkolnego Konkursu Mam Talent...


  •     Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie wzięli udział w Międzynarodowym programie „Pola Nadziei 2012/2013”. Jest to program polegający na sadzeniu żonkili. Zadaniem programu jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospitacyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwić społeczeństwo, zwłaszcza młodzież, przypominając o chorych i cierpiących. Nasi uczniowie, biorąc aktywny udział w akcji, zakupili 200 szt. cebulek żonkili i posadzili je przed szkołą. W uroczystości wzięła udział Pani dyrektor mgr Iwona Muskalska, ks. Paweł Kulasiewicz, przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza i delegacje klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Zaproszeni goście podkreślili ważność uczestniczenia w tym wydarzeniu. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza uświetnili tę uroczystość swoim występem artystycznym. Na zakończenie oznaczono Pole Nadziei tablicą ufundowaną przez firmę Graw-Tom.
   Niech wszystkie pola zakwitną nadzieją!!!


  •    

  Listopad to miesiąc konkursów przedmiotowych. 8 listopada 2012 roku odbył się Wojewódzki Przedmiotowy Konkurs Języka Polskiego z Elementami Historii. Wzięło w nim udział 10 uczniów klas szóstych. Czworo z nich zakwalifikowało się do II etapu konkursu: Kinga Góral-uczennica klasy VI b (43 punkty na 50), Agnieszka Mazur-uczennica klasy VI b (43 punkty na 50), Wiktoria Trąbska-uczennica klasy VIb (43 punkty na 50), Nicole Kaczerska-uczennica klasy VI a (42 punkty na 50).

              Powodzenia w styczniu w II etapie konkursu!

   


  •    

  9 listopada 2012 r. odbył się konkurs czytelniczy klas II-IV. Dotyczył on znajomości życia  i twórczości pisarki Renaty Piątkowskiej. W konkursie wzięło udział 4 uczniów: Wiktoria Król (klasa II b), Kamil Mazur (klasa IIIa), Michał Góralczyk (klasa IVa), Maja Maciaszek (klasa IVb). Uwieńczeniem konkursu było spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską w Księgarni Edukacyjnej w Zawierciu połączone z ogłoszeniem wyników konkursu.