SzkołaPodstawowa nr 1 im.Wojska Polskiego w Porębie        42 - 480 Poręba ul. Ludowego Wojska Polskiego      dyrekcja@mzsporeba.info

Kącik UNICEF
Projekt

Aktualności
Nasze sukcesy
Historia szkoły
Nauczyciele
Galeria klas
Samorząd
Dokumenty
Piknik Rodzinny
Poręba i okolice
Po lekcjach
Projekt EFS
Świetlica
Ogłoszenia
Gry
Kontakt
Linki
1 procent


 Wyniki sprawdzianów 


     Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2015/2016     Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2015/2016

Przedmiotowy System Oceniania

Raport z ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w szkole przez wizytatorów do spraw ewaluacji  

    6 latki w naszej szkoleW naszej szkole  po Pikniku Rodzinnym pozostały zdjęcia i miłe wspomnienia …. i dlatego dziękujemy bardzo wszystkim Rodzicom i Przyjaciołom szkoły, którzy wsparli nas w organizacji pikniku.
Zapraszamy do oglądania prezentacji.

A tutaj można oglądać zdjęcia z pikinku.

Uwaga Rodzice!

Zasady rekrutacji do szkoły podstawowej 2016


                  
                  
 • BOGOWIE I BOGINIE Z KLASY IVa i IVb

  Ja co roku uczniowie klas czwartych na jednej z lekcji historii przenieśli się na starożytny Olimp – czyli siedzibę bogów greckich. Zwykłym śmiertelnikom zaprezentowali się w pięknych szatach bogów i bogiń greckich. Na podstawie przebrania, atrybutów i informacji, wszyscy odgadywali kim są . Zabawa była wspaniała. Uczniowie w pięknych i doskonale na ten czas upiętych prześcieradłach, obrusach, ręcznikach oraz w wieńcach z liści laurowych, wykazali się olbrzymią wiedzą na temat odgrywanych postaci ( Mamy tylko nadzieję, że garderoba Rodziców naszych bogów na tym nie ucierpiała).

  Ta niecodzienna lekcja historii wszystkim bardzo się podobała.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej lekcji.


  Dzisiaj, uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody 73 rocznicy powstania w getcie warszawskim. O godzinie 12.30 uczniowie klas VI obejrzeli w Miejskim Ośrodku Kultury premierowy pokaz filmu: Nie było żadnej nadziei. W filmie przedstawione zostało życie społeczności żydowskiej Warszawy tuż przed wybuchem wojny, okoliczności utworzenia getta oraz toczące się w nim życie codzienne do momentu wybuchu powstania w kwietniu 1943 r.
  Symbolem dzisiejszej rocznicy są żonkile, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Pamiętając o tej rocznicy uczniowie wcześniej przygotowali i rozdali dziesiątki tych papierowych kwiatów. Po tym premierowym pokazie uczniowie wysłuchali wykładu Pana Zdzisława Kluźniaka na temat społeczności żydowskiej Zawiercia. Pamiętajmy o bohaterach z 1943 r., którzy stanęli do walki o ludzką godność i którzy są częścią naszej wspólnej historii.


                  
                  
                  
 • Gratulujemy sukcesu! Zespół Sweet Voices pod kierunkiem Karola Hadrycha a wśród nich uczennice SP1 - Amelia Skop i Dobrosława Smugorzewska zdobyły 1 miejsce na X Regionalnym Konkursie Piosenki Angielskiej, który odbył się 17 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych.
  W kategorii klas IV-VI, w której wystąpiło ponad 25 podmiotów wykonawczych zespół Sweet Voices zdobył I miejsce. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę E.Claptona "TEARS IN HEAVEN".

  Cała społeczność "Jedynki" jest dumna z naszych utalentowanych wokalnie dziewczyn.

Gratulujemy występu:)) i zapraszamy do oglądania zdjęć z wydarzenia...


 • Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły występu na scenie MOK w Porębie w spektaklu "Królowa śniegu" przygotowanym pod kierunkiem Katarzyny Migoń-Kasperlik. Z dumą podziwialiśmy Wasz aktorski kunszt i przygotowane w Waszym udziałem dekoracje. Jesteśmy z Was dumni i oby coraz więcej uczniów angażowało się w tak ciekawe, piękne i artystycznie wzbogacające nas wszystkich wydarzenia kulturalne.

Zdjęcia i relacja na stronie MOK...


Zapraszamy do naszej szkoły.


 • 3 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych, od godziny 17.00. Przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji. Zaplanowano ciekawe występy, projekcje multimedialne oraz gry i zabawy przeznaczone dla dzieci, które przyszły tego dnia obejrzeć szkołę. Przedszkolaki oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki.

  Goście zostali przywitani przez dyrekcję szkoły, uczniów klasy 3a i 3b. Przyszłe Pierwszaki udały się z paniami z klas I-III na pierwsze piętro, gdzie w salach nie tylko mogły obejrzeć szkołę, ale uczestniczyć aktywnie w przygotowanych dla nich specjalnie zajęciach. Rodzice natomiast w tym czasie najpierw uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym z panią Bożeną Gwizdek dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu i panią Iwoną Muskalską dyrektorem naszej szkoły a następnie dołączyli do swoich pociech.
  Dzieci odważnie i z zapałem uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Wielkiej radości dostarczyło dzieciom malowanie twarzy i zdobycie baloników. Na gości czekał też słodki poczęstunek.

  Mamy nadzieję, że dzień otwarty w naszej szkole był udany i od nowego roku szkolnego będziemy gościć u nas pokaźną grupę pierwszaczków.

Fotorelacja z wizyty gości...


                  
 • Dla Rodziców uczniów klasy III „b”

  "Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.
  Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.
  Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody,
  wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń."
  Cyceron

  Dyrekcja MZS w Porębie oraz wychowawczyni Elżbieta Ciepak wraz z wychowankami serdecznie dziękują wszystkim Rodzicom uczniów klasy III „b” za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność okazaną naszej szkole. Przekonaliśmy się, że zawsze możemy liczyć na osoby o wielkim sercu, które chętnie pomagają innym.

  Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Agnieszki Świderskiej, Pani Anety Lazar, Pani Ewy Rdes – Grzanka i Pani Małgorzaty Nowak oraz do Pana Rafała Grzanki, Pana Radosława Muchy, Pana Mariana Kaprala za przeprowadzone prace renowacyjno – remontowe i profesjonalne prace porządkowe na rzecz naszej klasopracowni. Dzięki Wam Drodzy Rodzice wszystkim nam było miło wrócić po feriach zimowych do odnowionej i świeżej sali lekcyjnej.

  W imieniu wszystkich dziękujemy Panu Rafałowi Moskalikowi za wycyklinowanie i pomalowanie parkietu w sali 106. Życzymy wielu sukcesów i powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.

Remont w 3 b Remont w 3 b lightbox gallery pluginby VisualLightBox.com v6.1

 • Jest na świecie tyle rzeczy,
  za które nie można zapłacić
  żadnymi pieniędzmi,
  tylko radością, pamięcią
  i słowem "d z i ę k u j e my”
  Dyrekcja MZS w Porębie wraz z wychowawczynią - mgr Krystyną Mazur serdecznie dziękują wszystkim Rodzicom uczniów klasy V a za okazaną finansową pomoc w cyklinowaniu parkietu i jego pomalowaniu w pracowni matematycznej podczas ferii zimowych.

  Szczególnie gorąco dziękuję Panom – wykonawcom, za osobiste zaangażowanie , poświęcony czas, trud, oraz profesjonalne cyklinowanie i malowanie parkietu: p. Rafałowi Moskalikowi, p. Tomaszowi Myszorowi, p. Sebastianowi Styblińskiemu i p. Krzysztofowi Koprysiowi.
  Wiele uznania kieruję w stronę Pań, czuwających nad powyższymi działaniami Agnieszce Kowalskiej i Marlenie Myszor.
  Bardzo serdecznie dziękuję Paniom: Anicie Kleszcz, Agnieszce Tokarskiej, Joannie Wójcik za prace w porządkowaniu pracowni.
  Dodatkowo wielkie podziękowanie dla Pani Katarzyny Rok – Biały za przekazanie nam środków czystości, płynów, emulsji, ściereczek, ręczników itp. niezbędnych przy zakończeniu prac remontowych. Szanowni Rodzice uczniów klasy V a, okazana przez Państwa hojność, dobroć, poświęcony czas, osobiste zaangażowanie, wsparcie rzeczowe i finansowe jest dowodem na to, że nigdy nie pozostajemy osamotnieni w naszych codziennych zmaganiach, że zawsze możemy na Państwa liczyć i nasz szkolny świat staje się bardziej radosny.

  Krystyna Mazur – wychowawczyni klasy V a

Fotorelacja z prac... • Dzień bezpłatnej diagnozy logopedycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu.

  5 marca w sobotę w zawierciańskiej poradni odbędzie się dzień bezpłatnej diagnozy logopedycznej. Warto skorzystać z okazji i rozwiać wątpliwości. Poradnia prosi zainteresowanych o wcześniejszy kontakt: tel. 32 67 223 83


ZAPROSZENIE

Dyrekcja, nauczyciele, Mały Samorząd Uczniowski zapraszają serdecznie wszystkie dzieci 6 – letnie wraz z rodzicami na dni otwarte, które odbędą się 3 marca 2016r.(czwartek) o godz. 17:00 w MZS na świetlicy szkolnej.

  
Czerwono mi, czyli Walentynki w Naszej Szkole.

Jak wszystkim wiadomo, 14 lutego obchodzone jest Święto Zakochanych. Co roku w naszej szkole staramy się umilić wszystkim ten jakże piękny dzień. Tak było też w tym roku.U uczniów dominował kolor czerwony! Od razu zrobiło nam, się cieplej na sercu! Zgodnie ze szkolnym obyczajem działała poczta walentynkowa. Wszyscy chętni uczniowie na przerwach mieli możliwość wrzucenia swoich pocztówek do poczty walentynkowej, które potem zostały wręczone adresatom.   

  

 • "Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi,
  które kocha cię więcej niż siebie samego."
  - Josh Billings

  11 lutego 2016 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z Joanną Osys, koordynatorką grupy Międzynarodowego Ruchu na Rzecz Zwierząt „Viva” w Zawierciu i Małgorzatą Albrycht nauczycielką SP nr3 w Porębie. Towarzyszył im niezwykły gość - kotka Misia, która szuka domu. Celem spotkania było kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat opieki nad zwierzętami, odpowiedzialności człowieka za los zwierząt, wysłuchali smutnych a czasem zabawnych historii. Spotkanie było podsumowaniem akcji "Paka dla zwirzaka" dla bezdomnych zwierząt w schronisku w Zawierciu.

Zdjęcia ze spotkania...


 • Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić! Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa karnawałowa, która w naszej szkole odbyła się 4 i 5 lutego 2016r. dla uczniów klas I-III / IV-VI SP oraz młodzieży gimnazjalnej.

  Najmłodsi na zabawę czekali z wielką niecierpliwością, bowiem przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe, a zabawę dla nich prowadzili animatorzy. W przerwie między tańcami dzieci zostały zaproszone do swoich klas na słodki poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców. Zabawy choinkowe były miłym akcentem po półrocznych trudach i zmaganiach uczniów z nauką. Wszystkim dopisywały humory, wszyscy świetnie się bawili. Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia z zabawy klas 1-3... • Informujemy, że dnia 17 marca (czwartek) 2016 roku o godzinie 9:00 odbędzie się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.

  Konkurs uzyskał akceptację i poparcie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym jego celem jest szeroka popularyzacja matematyki.

  Szczegółowa informacja dotycząca konkursu oraz regulamin zamieszczony jest na stronie internetowej Centralnego Organizatora www.kangur-mat.pl/ w zakładce „Zasady” oraz na szkolnej gazetce matematycznej

  Zgłoszenia uczniów przyjmuje mgr Krystyna Mazur


Tutaj znajdziesz zadania do konkursu Kangur. Poćwicz! "Trening czyni MISTRZA".
                  
 • 2 lutego 2016-Jak co roku przed feriami uczniowie naszej szkoły spotkali się z panem Adamem Puckiem - ratownikiem WOPR.

  Uczniowie poznali podstawowe informacje o lodzie, zasadach przebywania w okolicach zamarzniętych zbiorników wodnych, bezpiecznym zachowaniu w tych miejscach, samoratownictwie, wzywaniu pomocy oraz postępowaniu w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, kładąc szczególny nacisk na sytuację znalezienia się osoby w wodzie.

  Następnie przeprowadził szkolenie praktyczne. Uczniowie mogli na własnej skórze doświadczyć, jak trudno jest wydostać się z wody gdy załamie się lód i wpadniemy w przerębel. Nie ma się czego chwycić, lód jest śliski a nam jest zimno. Prowadzący zaprezentował również, co można wykorzystać do udzielenia pomocy poszkodowanym, wykorzystując głównie przedmioty, które mamy w zasięgu ręki oraz w jaki sposób poruszać się po lodzie gdy chcemy ratować poszkodowanego.

  Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Puckowi za wspaniałe i wartościowe szkolenie.

Zdjęcia ze szkolenia...


  

Uwaga! Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs fotograficzny...         


 • Świat, którego już nie ma…..

  W klasie VIa i VIb odbyła się niezwykle ciekawa lekcja historii, połączona z prezentacją najważniejszych wydarzeń z okresu życia społeczeństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

  „Historia pewnej dziewczyny”, bo tak zatytułowana była ta lekcja to opowieść o społeczności żydowskiej zamieszkującej Zawiercie i okolicę tuż przed II wojną światową, to opowieść o ich niezwykle tragicznych losach, to opowieść o świecie, którego już nie ma… Z całej rodziny Lejzerowicz tylko Alfredzie (Fredzi) - dziś Hedvie Gil udało się przeżyć. Uczniowie z niezwykłym zaciekawieniem słuchali tej historii, a dzięki niej poszerzyli swoja wiedzę na temat najbliższej okolicy..

Zdjęcia z lekcji...


 • „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”.

  2 lutego 2016 r. naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcji historycznej „Arkona” z Torunia, aby przeprowadzić żywą lekcję historii pt. „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”. W tym dniu na halę tłumie zgromadziła się publiczność klas IV- VI Szkoły Podstawowej. Artyści na początku przedstawienia w sposób niezwykle barwny, połączony z doskonałym humorem zaprezentowali ubiory z XVII wieku. Bardzo ciekawym doświadczeniem było możliwość przymierzenia tych strojów przez naszych uczniów. Niezwykle interesujący okazał się popis umiejętności władania szablą i pokaz walki. Na końcu spotkania został zorganizowany konkurs, a za poprawną odpowiedź można było otrzymać monetę z wizerunkiem króla Jana III Sobieskiego. Zakończeniem tej ciekawej lekcji był pokazowy wystrzał z pistoletu. Ta żywa lekcja historii uczniom bardzo się podobała, oby takich lekcji było więcej …

Zdjęcia z lekcji...


 • W klasie III „b” odbyła się wyjątkowa uroczystość, na którą zostały zaproszone ukochane Babcie oraz Dziadkowie.


  „Witam piękne damy i dostojnych panów,
  Zapraszam na występ …
  Proszę się częstować i braw nie żałować”!
  – tymi słowami Mateusz powitał dostojnych gości, którzy licznie przybyli do naszej szkoły. Wszyscy wysłuchali wyrazów miłości i wdzięczności w postaci wierszy i piosenek. Były brawa, uśmiechy i podziękowania. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

  Wychowawczyni i uczniowie bardzo dziękują Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej wspaniałej imprezy.

Zdjęcia z imprezy...


 • Jak obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka w klasie II „b”

  Kochamy was, kochamy całym sercem
  I radości chcemy dać Wam jak najwięcej
  Nasze buzie uśmiechnięte, dziś życzenia ślą przepiękne
  Żyj babciu, żyj dziadziusiu latek sto, a nawet więcej…

  Święto Dziadka i Babci to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości, okazja do wyrażenia miłości i wdzięczności naszym kochanym babciom i dziadkom. Do tej niezwykłej uroczystości przygotowaliśmy niezwykle starannie. Naszym gościom zaprezentowaliśmy wiersze, piosenki, inscenizacje, skecze, taniec „Menuet” oraz występy solowe. Na zakończenie występu wręczyliśmy wykonane przez nas laurki. Były to wzruszające i niezapomniane chwile.

Zdjęcia z imprezy...


 • Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie 1b - 28.01.2016.

  Wiersze, tańce i piosenki
  dla Babci i Dziadka,
  od miesiąca wciąż ćwiczyła
  nasza wesoła gromadka.

  ...I nadszedł ten upragniony dzień, w którym to do szkoły przybyli nasi dziadkowie. Wzruszeń było co niemiara. Życzyliśmy naszym gościom dużo zdrowia, pociechy z wnucząt. Zapewniliśmy, że bardzo, ale to bardzo ich kochamy. Występy i życzenia zostały nagrodzone gromkimi brawami. Potem wręczyliśmy babciom i dziadkom słodkie prezenty.

  Mamy nadzieję, że nasi goście spędzili z nami miło czas.

Zdjęcia ze spotkania...

Posted by Justyna Gruszka on 29 styczeń 2016

 • Babcia z dziadkiem to dla wnucząt skarby, którzy malują uśmiech bez pędzla i farby.Babcia często mamę zastępuje, zamiast taty dziadek wnukiem się zajmuje. Rodzice cały dzień spędzają w pracy, babcia i dziadek za to zawsze mają czas. W podziękowaniu za miłość, troskę i opiekę uczniowie klasy II a wraz z rodzicami i wychowawczynią przygotowali dla swych ukochanych babć i dziadków prawdziwą ucztę recytatorko- muzyczno- taneczną.W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia, a serce mocniej zabiło...

Zdjęcia z imprezy...


 • Jasełka w klasie II „b”

  Uczniowie klasy II „b” wystawili w tym roku jasełka bożonarodzeniowe. Inscenizacja została zaprezentowali kolegom i koleżankom z klas pierwszych i trzecich. Zaproszeni zostali również rodzice. Wstęp został bardzo dobrze przyjęty przez widzów. Mali aktorzy byli również zadowoleni ze swojego występu.

Zdjęcia z imprezy...


 • Uczniowie klasy II „b” uroczyście obchodzili klasową wigilię. Przy świątecznie udekorowanym stole podzieliliśmy się opłatkiem. W niezwykły nastrój wprowadziły nas wspólnie zaśpiewane kolędy. Z przyjemnością wysłuchaliśmy pięknie zagranej na skrzypcach kolędy przez Laurę Król. Miło wspominamy wspólnie spędzony czas.

Zdjęcia z imprezy...


                  
 • Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku piewszaki z klas 1a i 1b postanowiły pobawić się na śniegu na naszym szkolnym placu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając z górki, rzucając śnieżkami do siebie, a także "atakując" kulami śniegowymi swoje panie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Sprzyjało nam zimowe słońce. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do szkoły. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

Zdjęcia z zabawy na śniegu...


 • Po długiej przerwie świątecznej 12 stycznia klasa II a z wychowawczynią mgr Jolantą Salouhi i rodzicami witała Nowy Rok 2016.

  O jednej porze, raz do roku,w zimowej nocy ciemnym mroku, gdzieś gdzie nie sięga ludzki wzrok schodzi się z rokiem rok. Miesiąc styczeń pora życzeń, więc z życzeniami stanęli przed nami. Niech od stycznia po grudzień przez dwanaście miesięcy uśmiechają się ludzie. Niech będzie pokój i dobro, radość i wesele! Szczęścia oraz zdrowia życzyli nam wiele.

Zdjęcia z imprezy...


                  
 • BOŻE NARODZENIE to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni….

  W dniu 22.XII.2015 roku odbyły się SZKOLNE JASEŁKA. Młodzież przybliżyła magię najcudowniejszych w roku świąt Bożego Narodzenia, gdzie oto bowiem w ludzkiej rodzinie przychodzi na Świat Boży Syn-Zbawiciel.

  W przygotowaniu i przedstawieniu udział wzięła młodzież z gimnazjum i szkoły podstawowej pod kierunkiem katechetów Ilony Kuśmierskiej i Marka Kuśmierskiego, z oprawą muzyczną Katarzyny Kołton i oprawą plastyczną Haliny Przystalskiej.

  Nie zabrakło również życzeń świątecznych od Pani Dyrektor i Pana Burmistrza i wspólnego kolędowania na wigiliach klasowych.

Zdjęcia z Jasełek i wigilii...


 • Z dumą prezentujemy pastorałkę świąteczną w wykonaniu uczennic naszej szkoły z zespołu SWEET VOICES. "Witaj, gwiazdko złota." Nagranej pod kierunkiem Karola Hadrycha (autor słów i muzyki).

  Teledysk zrealizowano w ramach nagrody finansowej otrzymanej przez zespół za zajęcie I miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Janusza Gniatkowskiego - Poraj 2015, na którym reprezentował MOK w Porębie. Ze wsparciem finansowym Radnych Miasta Poręba - Agnieszki Andrzejewskiej i Arkadiusza Wojdyły.


  Kiermasz świąteczny

  W przededniu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia świetlica szkolna wspólnie z samorządami klas I – III i IV – VI zorganizowała kiermasz świąteczny. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zakupienia ozdób świątecznych, kart bożonarodzeniowych, stroików własnoręcznie wykonanych przez uczniów. Dużą popularnością wśród kupujących cieszyły się domowe wypieki: rozmaite ciasta, pierniczki i babeczki. Można było się zaopatrzyć w piękne świąteczne świece. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Wprowadził nas w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy wspomogli kiermasz, a w szczególności sponsorom Państwu Agnieszce i Łukaszowi Zawalskim. Dziękujemy wszystkim uczniom i członkom samorządów za zaangażowanie i pracę na rzecz kiermaszu.

Mały Samorząd na kiermaszu świątecznym...(czytaj dalej)


 • „Święta, święta czas kolędowania.

  Święta, święta narodziny Pana”.

  Zajęcia otwarte – „Spotkanie z kolędą” dla klas I – III przygotowała grupa teatralna „Świerszczyki” z klasy III „b”.

Zdjęcia z zajęć otwartych w klasie 3b...


                  
 • Mikołaj w klasie 1b.

  Każde dziecko zna tę datę - 6 grudnia i wszyscy czekają tego dnia na odwiedziny Mikołaja. Tak do końca nigdy nie wiadomo, czy akurat w tym roku możemy się spodziewać podarku, czy też rózgi. Dzieci w klasie Ib też po cichutku liczyły na upominki, ale trochę się obawiały, czy ten Święty do nich zawita.

  Zawitał :) Wszystkie dzieci były bardzo przejęte, ale doskonale poradziły sobie z pytaniami zadawanymi przez Mikołaja. Niektórzy nawet obiecali, że poprawią swoje zachowanie i będą lepiej się uczyć. W zamian za to otrzymali piękne prezenty, które sprawiły im wielką radość.

Zdjęcia z wizyty Świętego Mikołaja w klasie 1b...


 • 18 listopada 2015 roku uczniowie klasy Ia, Ib, Ic, IIc razem z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Planetarium w Chorzowie.

  Przygodę rozpoczęliśmy od seansu „Kometa nad Szwajcarską Doliną”. Poczuliśmy się jak na statku kosmicznym, którym to wraz z Bereniką i Jurkiem, wybraliśmy się w Kosmos. Przewodnikiem po tym magicznym miejscu był sam Mikołaj Kopernik, który przybliżył dzieciom Układ Słoneczny. Mieliśmy okazję obejrzeć Księżyc, Marsa, Jowisza oraz naszą Planetę Ziemię. Zobaczyliśmy wiele ciekawych gwiazdozbiorów: Wielką niedźwiedzicę, Warkocz Bereniki, Jaszczurkę, Orła i inne. Ku przerażeniu niektórych podróżników doświadczyliśmy zderzenia z planetoidą. Naszą przygodę w Kosmosie zakończyliśmy docierając do tytułowej komety.

  Następnie udaliśmy się do kina IMAX na film pt. Dzikie z natury 3D”. To wzruszająca opowieść o miłości przybranych matek do niezwykłych dzieci – orangutanów i słoni. Przepiękne zdjęcia dzikiej natury, wzruszające i zabawne opowieści z życia zwierząt - podejrzenie tych cudów natury w trójwymiarze, to niezwykłe przeżycie.

Zdjęcia z wycieczki...


  ,,Oj darze, oj darze, niechaj przyszłość się ukaże, czary – mary wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie, zaraz wszyscy się dowiedzą, co nam wróżby przepowiedzą”.

  Andrzejkowe święto obchodziliśmy 26 listopada 2015 r. Stosowne rekwizyty, świece oraz zapach topionego wosku wywołały nastrój sprzyjający przepowiedniom. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb. Poznaliśmy znaczenie kolorów, magicznych przedmiotów i liczb, koła fortuny oraz innych przepowiedni.

  Dużo było śmiechu i radości, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Pamiętajmy, aby traktować przepowiednie z przymrużeniem oka, bo andrzejki to tylko zabawa.

  Dobrą muzykę zapewnili gimnazjaliści, którzy zajęli się obsługą sprzętu grającego.

  Wszystkim za pomoc w zorganizowaniu zabawy dziękujemy.

Zdjęcia z zabawy...


 • W listopadzie bieżącego roku Miejski Zespół Szkół w Porębie dołączył do Klubu Szkół UNICEF.

  Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny. Każdego roku harmonogram prac ulega zmianie – raz zapraszamy do uczczenia ważnych dni międzynarodowych, innym razem organizujemy w szkole ciekawe wydarzenia. Zawsze jednak przyświeca nam ten sam cel – budzenie świadomości uczniów i kształtowanie postawy propomocowej.

  Pomysł na przystąpienie do klubu wyszedł z inicjatywy uczniów uczęszczających na zajęcia etyki, a opiekunem szkolnego klubu została nauczycielka przedmiotu - mgr Marta Szczerba.     Więcej...


 • Najpierw był pomysł, a teraz przystąpiliśmy do jego realizacji. 21 października 2015 w klasie 3 b zainaugurowana została akcja "Godzina literacka", którą pod kierunkiem pani Agnieszki Żakowskiej przeprowadzają uczniowie gimnazjum. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa i zachęcanie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej.

  „Fizia Pończoszanka” - to książka Astrid Lindgren, która został wybrana jako pierwsza lektura do głośnego czytania uczniom podstawówki. Czytały uczennice klasy 3 gimnazjum. Zajęcia polegały na głośnym zaprezentowaniu fragmentu książki, oraz przybliżeniu postaci autorki i jej twórczości.

czytamy czytamy czytamy lightbox gallery pluginby VisualLightBox.com v6.1

 • My tu przyszliśmy pierwszy raz. Pierwszaki, zupełnie nowi…

  W dniu 12 października 2015 roku wszyscy pierwszoklasiści naszej szkoły przeżywali niezwykłą uroczystość- ślubowanie. Uczniowie przygotowali program artystyczny pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Z uśmiechem na twarzy, przejęciem i ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Podczas uroczystości uczniom towarzyszyli: dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz uczniowie z klas 2 -4. Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów.

  Na koniec uroczystości – niespodzianka! Rodzice wręczyli pierwszakom słodkie upominki. Był to wyjątkowy czas pełen wzruszeń i emocji.

  Wszystkim pierwszakom życzymy samych sukcesów !!!

Zdjęcia ze ślubowania...


 • W drugi dzień października klasa 1a, 1b i 1c z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa.

  Leśniczy opowiedział nam o zwierzętach, roślinach leśnych i o ochronie przyrody. Pokazał na leśnej ścieżce dydaktycznej dużo ciekawych gatunków z flory i fauny. Na koniec przygotowane zostało ognisko i pieczone kiełbaski- dzieci poznały przy okazji zasady bezpiecznego palenia ogniska w lesie (tylko w wyznaczonych miejscach) oraz ogólne zasady zachowania w lesie (cisza podczas obserwacji ptaków, zwierząt, zabieranie śmieci do domu, itd). Podczas tej wycieczki kilka mam wspomogło nas w opiece i organizacji- spacer po lesie i pieczenie kiełbasek- serdecznie im dziękujemy!

Zdjęcia z wycieczki... • Wycieczka do Krakowa.

  9 października 2015 r. klasy II c, III a i III b SP odwiedziły dawną stolicę Polski - Kraków. Zwiedziliśmy Wawel – Zamek Królewski, na którym odbyła się interesująca lekcja historii na temat życia ostatnich królów z dynastii Jagiellonów. Zjedliśmy pyszny obiad w restauracji „Bazylia” oraz klasa druga odwiedziła McDonald's. W ten piękny słoneczny dzień spacerowaliśmy nad Wisłą, podziwiając piękne widoki, a także zakupiliśmy symboliczne pamiątki. Dużą frajdę mieliśmy odwiedzając TVN, gdzie mogliśmy zwiedzić studio „Rozmów w toku”, reżyserkę oraz plany filmowe seriali „Szkoła” i „Szpital”. Wróciliśmy do Poręby zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka lightbox gallery pluginby VisualLightBox.com v6.1

 • 1 października w Miejskim Zespole Szkół w Porębie odbył się Europejski Festiwal Piosenki z okazji Dnia Języków Obcych.Uczniowie z klas 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum zaprezentowali sie głównie w anglojęzycznych piosenkach znanych wykonawców, takich jak M.Jackson, Margaret, E.Clapton i inni. Wykonawcow oceniało Jury w składzie: pani dyr.I.Muskalska, pan vice-dyr.A.Pompka, pani K.Kołton, pan Karol Hadrych. Oto laureaci konkursu:
  I miejsce - Amelia Skop z kl.5 a; II miejsce - Dominika Trąbska z kl.2 b gimnazjum; III miejsce - Kamila Sułkowska z kl.2 a gimnazjum.
  Wszystkim gratulujemy talentu wokalnego i odwagi !!!
  Organizatorami festiwalu były Marta Wilczyńska, Katarzyna Gajek, Katarzyna Bujko, Barbara Kułach


 • Rusza kolejna, druga edycja programu społeczno-edukacyjnego „Wzorowa Łazienka” zainicjowanego przez markę Domestos, w której to akcji bierze udział nasza szkoła.
  Akcja ta zaadresowana jest do szkół podstawowych. Jej celem jest edukacja najmłodszych z podstawowego zakresu higieny oraz poprawa standardu i komfortu szkolnych łazienek, a także przemienienie ich w miejsca przyjazne dzieciom. Zachęcamy wszystkich Rodziców do wzięcia udziału w głosowaniu, którego należy dokonać na stronie www.wzorowalazienka.pl wchodząc w zakładkę GŁOSUJ, w której to trzeba wybrać: województwo- śląskie, miejscowość- Poręba i naszą szkołę. Następnie oddać głos na naszą szkołę i na swoim mailu potwierdzić głosowanie, lub klinknąć w link znajdujący się na stronie szkoły: Link do głosowania

  Czas trwania programu (głosowania): 1 września - 30 listopada 2015r. Ogłoszenie wyników: 6 grudnia 2015r.